Genel, Haberler, Sinema, Yazılar

Yeni Scorsese filmi heyecanlandırıyor – Silence : Sessizlik, Orjinal fragmanı izleyin

0 154
sessizlik-film-scorsese

Yalnızca yaşayan en büyük yönetmenlerden biri değil, aynı zamanda gelmiş geçmiş en büyük yönetmenlerdendir Scorsese. En azından benim ve benim gibi düşünen bir çok insan için.

Taxi Driver, Raging Bull, Goodfellas ve nihayet Oscar ödülünü aldığı The Departed gibi unutulmaz filmlerin yönetmenidir Scorsese. Tabii bir çok kişi tarafından piyasa filmi yaptığı yönünde eleştiriler de vardır. Ki çok da yanlış değildir bu eleştiriler. Ama bu eleştirileri yapanların hiçbiri de imzasını attığı filmleri aynı şekilde eleştiremez. Çünkü adamın yaptığı tüm işler çok kaliteli yapımlar olmuştur her zaman.

Çocukluk yıllarında bulunduğu ortamdan ötürü, tecrübe ettiklerini sinemasına yansıtan yönetmen, o zamandan kalan, rahipliğe ve dine olan ilgisini de yer yer filmlerinde göstermiştir. Filmi henüz izlemedik belki ama, fragmandan gördüğümüz kadarıyla, Sessizlik – Silence filminde de bunun etkilerini görecekmişiz gibi geliyor.

Filmin kısaca konusuna gelince, film 17. Yüzyılda geçiyor. İki Cizvit rahibi dinlerini yaymak ve akıl hocalarını bulmak üzere Japonya’ya gelirler. Ve orada şiddet ve zülüm ile karşılaşırlar.

Silence – Sessizlik filmin kadrosuna gelince. Daha önce “Örümcek Adam” filmlerinden tanıdığımız Andrew Garfield başrolü yeni Star Wars filmi “The Force Awakens”ta Kylo Ren rolünde karşımıza çıkan Adam Driver paylaşıyor. Liam Neeson da filmin bombalarından

Andrew Garfield’in “Örümcek Adam” serileri için olan anlaşması Sony tarafından feshedilince, aktör yeni işlere yelken açmıştı. Mel Gibson imzalı Hacksaw Ridge filminde Desmond Doss rolü ile beğeni kazanan aktörün farklı rollerde karşımıza çıkması açıkçası bir filmsever olarak ilgimizi çekiyor. Fragmandan izlediğimiz kadarıyla, Adam Driver ile iyi bir ikili oluşturmuşa benziyorlar.

Çok fazla laf kalabalığı yapmadan fragmana geçelim. Filmin adı gibi, sessizlik ile izleyerek ustaya saygılarımızı sunalım.


Silence – Sessizlik Filmi Fragmanı

 


İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar

    İlkelerimiz

    Sitemiz, zararlı içerikler barındırmamaktadır. Sitemiz, üyelik sistemi içermemektedir. Yapılan yorumlarda sitemizde haber ve yazılarla ilgili yapılan yorumlarda tehdit veya küfür içeren, üçüncü kişiler ile ilgili rahatsız edici din,dil,ırk,cinsiyet ayrımına yönelik ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ifadeler ve materyaller kullanılamaz.Aksi takdirde sitemiz gerekli yasal işlemleri başlatma hakkını saklı tutar. Doğabilecek yasal sorumluluklardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz , ”Basın Meslek İlkeleri” ne bağlı kalacağına söz vermiştir.

    Haberdar Olun

    Sitemiz ile alakalı güncel kalmak, sitemize ait tüm bildirilerden haberdar olmak için mail listesine abone olun.

    Üye olun, ve yenilikleri kaçırmayın...