Haberler, Sinema, Sinema Haberleri

MECİD MECİDİ’DEN YENİ BİR FİLM GELİYOR

0 175
mmecidi

Dünyaca ünlü İranlı yönetmen Mecid Mecidi, Hz. Muhammed’i anlattığı filmin şubatta gösterime gireceğini açıkladı. Hz Muhammed’in ilk kez sesli ve görüntülü olarak temsil edileceği filme Lübnan Müftüsü tepki gösterdi.

 İranlı yönetmen Mecid Mecidi tarafından çekilen ve Hz. Muhammed’in sesli ve görüntülü olarak temsil edileceği “Hz. Muhammed” adlı film, Tahran’da Şubat 2015’te yapılacak Şafak Sinema Festivali’nde gösterime girecek. Yapımında son aşamaya gelinen film, Hz. Muhammed’in çocukluğunu anlatıyor. Filmde ayrıca, Hz. Muhammed’in çocukluğunda önemli yer tutan, annesi Amine, süt annesi Halime, dedesi Abdülmuttalib’e de geniş yer veriliyor.

Hz_-Muhammed-Filmi-2

Majidi’nin “Muhammed” filmi İran’ın bugüne kadar en yüksek bütçeli filmi olarak ifade ediliyor. Film ilk olarak 2015 yılının Şubat ayında Tahran’da gerçekleşecek uluslararası Fecr Film Festivalinde sunulacak.

 Filmin yönetmeni ise İranlı yönetmen Majid Majidi. Öte yandan filmin müziğini ise Hint şarkıcı A.R. Rahman ve İran asıllı İngiliz şarkıcı Sami Yusuf üstlendi.

Filmin yapımı 3 yıldır devam ediyor ve Farsça, Arapça ve İngilizce olarak sinemaseverlerle buluşacak.


İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar

    İlkelerimiz

    Sitemiz, zararlı içerikler barındırmamaktadır. Sitemiz, üyelik sistemi içermemektedir. Yapılan yorumlarda sitemizde haber ve yazılarla ilgili yapılan yorumlarda tehdit veya küfür içeren, üçüncü kişiler ile ilgili rahatsız edici din,dil,ırk,cinsiyet ayrımına yönelik ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ifadeler ve materyaller kullanılamaz.Aksi takdirde sitemiz gerekli yasal işlemleri başlatma hakkını saklı tutar. Doğabilecek yasal sorumluluklardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz , ”Basın Meslek İlkeleri” ne bağlı kalacağına söz vermiştir.

    Haberdar Olun

    Sitemiz ile alakalı güncel kalmak, sitemize ait tüm bildirilerden haberdar olmak için mail listesine abone olun.

    Üye olun, ve yenilikleri kaçırmayın...