Film Listesi

Edebiyattan Sinemaya Uyarlanan Başarılı On Film

0 1619

10 – Into The Wild – Özgürlük Yolu (2008)

 

Into_the_Wild


 

Into the Wild, Jon Krakauer’ın 1996 yılında yayınlanan, Christopher McCandless’ın maceraları hakkında kurgu olmayan aynı adlı kitaptan uyarlanmış 2007 yapımı sinema filmi. Sean Penn’in yönettiği film, gerçek mutluluğun günümüz düzeninden geçmediğini düşünen genç bir macerapersetin, geçmiş hayatını geride bırakarak, vahşi hayatta tutunma savaşını veriyor.

Oyuncu kadrosunda Emile Hirsch, Vince Vaughn ve Catherine Keener yer alıyor. Film, En İyi Kurgu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Hal Holbrook) dalında Oscar’a aday gösterilmiştir. Amerikan Film Enstitüsü’nün hazırladığı 2007 yılının amerikan filmleri listesinde bulunmaktadır


Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar

    İlkelerimiz

    Sitemiz, zararlı içerikler barındırmamaktadır. Sitemiz, üyelik sistemi içermemektedir. Yapılan yorumlarda sitemizde haber ve yazılarla ilgili yapılan yorumlarda tehdit veya küfür içeren, üçüncü kişiler ile ilgili rahatsız edici din,dil,ırk,cinsiyet ayrımına yönelik ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ifadeler ve materyaller kullanılamaz.Aksi takdirde sitemiz gerekli yasal işlemleri başlatma hakkını saklı tutar. Doğabilecek yasal sorumluluklardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz , ”Basın Meslek İlkeleri” ne bağlı kalacağına söz vermiştir.

    Haberdar Olun

    Sitemiz ile alakalı güncel kalmak, sitemize ait tüm bildirilerden haberdar olmak için mail listesine abone olun.

    Üye olun, ve yenilikleri kaçırmayın...