Film Listesi

Edebiyattan Sinemaya Uyarlanan Başarılı On Film

0 1619
film-adaptation

Edebiyat ve sinema arasındaki ilişki özellikle sinemanın evrimleşmesi ile her geçen gün daha da büyüyor. Gerçi bu ilişkinin çoğunlukla tek taraflı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Edebiyatın, etinden sütüne kadar faydalanan, içerik üretmenin git gide zorlaştığı sinema endüstrisi, bazen orjinal eserin yarattığı etkiden daha fazla bir etki yaratırken bazen de çuvallıyor.

Bununla beraber, sinemanın edebiyata katkısı olduğunu da söylemek sanırım yanlış olmaz. Çünkü, uyarlama bir filmin başarılı olması sonucunda, edebi eserin de satışlarının arttığını görmekteyiz. “Fight Club – Dövüş Kulübü” bunun önemli bir örneği. Sizler için konu ile alakalı bir liste hazırladık. Bu listenin yüzlerce başarılı film ile genişletilebileceğini, sıralamanın kişiden kişiye değişebileceğini, ve ekibimizin şahsi görüşleri doğrultusunda hazırlandığını söylemek isteriz. Umarım listemizi beğenirsiniz.

Kaynakça : Vikipedi


Bir Cevap Yazın

Son Yorumlar

    İlkelerimiz

    Sitemiz, zararlı içerikler barındırmamaktadır. Sitemiz, üyelik sistemi içermemektedir. Yapılan yorumlarda sitemizde haber ve yazılarla ilgili yapılan yorumlarda tehdit veya küfür içeren, üçüncü kişiler ile ilgili rahatsız edici din,dil,ırk,cinsiyet ayrımına yönelik ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı ifadeler ve materyaller kullanılamaz.Aksi takdirde sitemiz gerekli yasal işlemleri başlatma hakkını saklı tutar. Doğabilecek yasal sorumluluklardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz , ”Basın Meslek İlkeleri” ne bağlı kalacağına söz vermiştir.

    Haberdar Olun

    Sitemiz ile alakalı güncel kalmak, sitemize ait tüm bildirilerden haberdar olmak için mail listesine abone olun.

    Üye olun, ve yenilikleri kaçırmayın...